Přeskočit na obsah

Komentář pro HN: Banky v Česku příliš nepomáhají s transformací firem na udržitelný způsob podnikání

23. 11. 2022

Banky představují klíčový kanál pro transformaci české ekonomiky směrem k udržitelnosti. Ivan Lukáš, ambasador ESG v Glopolis, sepsal pro Hospodářské noviny komentář, ve kterém se věnuje tématu podpory českých malých a středních podniků ze strany bank na cestě k ESG.

Jana Miléřová pro Svět neziskovek: Zapojování různých aktérů a občanů by mělo být při tvorbě a provádění veřejných politik přirozeným přístupem

14. 11. 2022

Jana Miléřová, koordinátorka sítě NeoN v organizaci Glopolis a nová členka Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, odpovídala v anketě Světa neziskovek na otázku, jak chce na půdě Rady zlepšovat prostředí pro neziskové organizace. 

​​​​​​

 

 


 

Klíčové společenské trendy, výzvy a příležitosti pro občanskou společnost v zemích Visegrádu

18. 10. 2022

Ve studii Key Societal Trends, Challenges and Opportunities for the Civil Society in Visegrad Region jsme zkoumali klíčové faktory ovlivňující fungování neziskových organizací a výzvy a příležitosti pro občanskou společnost v České republice, v Maďarsku a na Slovensku. 

TISKOVÁ ZPRÁVA: Glopolis v otevřeném dopise vyzval premiéra Fialu, aby podpořil občanskou společnost v její roli ochránce evropských demokracií

17. 10. 2022

Praha, 17. 10. 2022

Glopolis zaslal otevřený dopis premiéru Petru Fialovi, ve kterém ho vyzývá, aby podpořil zařazení Evropské strategie na podporu občanské společnosti na agendu Evropské komise na rok 2023.

Non-profit organisations offered their know-how in the preparation and implementation of the Czech EU Presidency programme

16. 10. 2022

On the occasion of the Czech Presidency of the Council of the EU, Czech NGOs in the informal network of networks NeoN joined forces and published a joint document on the website of the Office of the Government offering their knowledge and experience.

Tisková zpráva a pozvánka na konferenci: STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ pro budování demokratické společnosti v Evropě

12. 10. 2022

Konference STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ pro budování demokratické společnosti v Evropě začne již v pondělí 17. 10. 2022. Ve spolupráci s partnery konference jsme připravili tiskovou zprávu pro zájemce z řad médií, ve které představujeme témata konference i její hosty.

Vzniká jednotné místo pro všechny reporty udržitelnosti

11. 10. 2022

Společnost Impact Metrics, která se zabývá analýzou ESG dat a jejich digitalizací, spustila platformu, kde budou uložené reporty udržitelnosti. Firmy dnes své reporty publikují zpravidla na svých webových stránkách, případně stránkách sdružení, kterých jsou členy. Ne vždy se ale dají snadno nalézt. Na novém webu www.reportyudrzitelnosti.cz budou přehledně na jednom místě.

Konference: STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ v budování demokratické společnosti v Evropě

3. 10. 2022

Srdečně vás zveme na konferenci "Strategická partnerství pro budování demokratické společnosti v Evropě" pořádanou pod záštitou ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka jako doprovodnou akci Českého předsednictví v Radě EU.

Ohlédnutí za konferencí Velvet Innovation 2022: Udržitelnost jako příležitost k byznysu

16. 09. 2022

Ve čtvrtek 15. září 2022 se v Brně uskutečnila konference Velvet Innovation, která se zaměřila na firemní udržitelnost, inovace, sociální a technické trendy v regionu jižní Moravy i ve světě. Akce se zúčastnili zástupci firem, státní správy, neziskových organizací a konzultačních firem.

Foto: Ivan Lukáš
 

Projev Ursuly von der Leyen o stavu Evropské unie: Předsedkyně Evropské komise apeluje na obranu demokracie

14. 09. 2022

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen ve svém letošním projevu o stavu Evropské unie nemluvila jen o ruské agresi na Ukrajině a zastropování cen elektřiny, mluvila také o obraně demokracie.

Foto: Záznam projevu zveřejněný na stránkách Evropské komise