Přeskočit na obsah

Proměna podnikání

Posouváme střední firmy na cestě za udržitelností a podporujeme spolupráci ESG komunity

V programu Proměna podnikání pomáháme váhajícím firmám zorientovat se v problematice ESG a podniknout první či další kroky směrem k udržitelnějšímu podnikání. Zároveň kultivujeme prostředí pro spolupráci mezi neziskovými organizacemi, firmami a dalšími iniciativami, které firmám s transformací pomáhají.

 

Síť propojených bublin
Síť propojených bublin

Stále více českých firem má zájem o udržitelnost svého podnikání. Některým se daří zavádět potřebná opatření snáze, jiné čeká náročnější cesta. Náš program propojující odborníky z neziskových organizací a byznysu hledá způsoby, jak transformaci, zejména středních českých firem, pomoci.

Podniky, vlády, finanční instituce i zákazníci a zaměstnanci postupně směřují k uhlíkové neutralitě a společensky zodpovědnější ekonomice. K udržitelnějším řešením motivuje podniky rostoucí poptávka, nová legislativa i ekonomické a technologické možnosti.

To je na jedné straně obrovská příležitost, na druhé straně však roste riziko pro ty, kteří se transformovat nedokáží či včas nestihnou. Tyto firmy nelze hodit přes palubu. Je v zájmu nás všech, aby tuto transformaci zvládla co největší část české ekonomiky.

Proto v Glopolis vytváříme zázemí pro cestu firem k udržitelnému podnikání.

O co usilujeme?

Jaké jsou naše produkty, služby a aktivity:

  1. Webová stránka www.promena-podnikani.cz s úvodem do ESG, inspirativními příklady a přehledem poradenských a dalších podpůrných služeb a produktů
  2. Diagnostika - firmám pomáhá zjistit, v jaké fázi integrace ESG se právě nachází a co by mohly být další kroky
  3. Konzultace o ekosystému - nabízíme přehled o celkovém kontextu a nastíníme zájemcům o ESG možnou cestu k větší udržitelnosti a jejím výhodám
  4. Kulaté stoly - expertní debaty na aktuální témata a možnost neformálních, osobních setkání různorodých aktérů české ESG komunity
  5. Rozvoj ESG komunity - výměnou informací a sdílením plánů mezi ESG iniciativami s neziskovým přesahem podporujeme synergie a pomáháme zaplnit bílá místa v ekosystému ESG

Pokud vás naše služby zaujaly a rádi byste se o nich dozvěděli více, kontaktujte Valérii Čížkovou na e-mailu: vcizkova@glopolis.org.

Financování

Je zajištěno díky partnerství s investiční skupinou RSJ.

V rámci programu jsme uspořádali 4 kulaté stoly, jejichž hlavní výstupy jsou zachyceny v zápisech:

Přílohy

Realizováno díky podpoře

Síť propojených bublin

Aktuality

Ivan Lukáš pro Odpadové fórum: ESG není prioritně jen firemní téma, těžit z něj mohou i municipality

10. 02. 2023

V únorovém vydání měsíčníku Odpadové fórum, který se věnuje problematice cirkulární ekonomiky a v návaznosti na ni i tématu ESG, vyšel rozhovor s ambasadorem ESG v Glopolis, Ivanem Lukášem. Rozhovor se zaměřil na vymezení pojmu ESG a vysvětlení, co tato zkratka znamená nejen pro firmy, ale i pro municipality.

Ivan Lukáš pro Facility Management Journal: ESG je obchodní příležitost, ne hrozba

30. 01. 2023

Ivan Lukáš, ESG Ambassador v Glopolis napsal pro Facility Management Journal článek, ve kterém vysvětluje, proč ESG nepředstavuje pro sektor Facility management hrozbu, ale obchodní příležitost.

 

Zobrazit všechny
Síť propojených bublin