Přeskočit na obsah

Výběrové řízení: ESG expert

14. 06. 2022

Pro náš projekt Investice do udržitelnosti, který se zaměřuje na podporu středních (a postupně i menších) firem na cestě k udržitelnému podnikání, momentálně hledáme kolegu či kolegyni na pozici ESG expert.

Ekonomka Jana Matesová: Jak ovlivní ruská invaze udržitelnost

2. 05. 2022

Jana Matesová, bývalá členka správní rady Glopolis, ekonomka a bývalá zástupkyně České republiky při Světové bance, hovořila v Českém rozhlasu o vyhlídkách udržitelnosti zatěžkané ruskou invazí.

Čeká firmy soutěžení o ženy?

21. 03. 2022

Firmy budou nově pod tlakem, aby do svého vedení dostaly více žen. Státy Evropské unie se shodly na návrhu, aby ženy tvořily aspoň 40 procent členů vedení společností obchodovaných na burze. Podle ministra práce a sociální věcí M. Jurečky se to bude v Česku týkat zhruba 20 firem. Směrnice by mohla vstoupit v platnost příští rok.

Veřejné zakázky zezelenají

24. 02. 2022

To, že na podporu transformace české ekonomiky přitečou během následujících 9 let z EU stovky miliard korun, je poměrně známá věc. Stejně známé jsou dnes i požadavky na nefinanční reporting. Transformaci české ekonomiky směrem k zelené však kromě eurofondů bude posouvat i nastavení domácích veřejných zakázek.

Nástup požadavků na SME může být mnohem rychlejší, než si myslíme

10. 02. 2022

Dopad požadavků EU či bank na velké firmy související s tzv. transformací ekonomiky směrem k udržitelnému podnikání je relativně zřejmý. Jak a kdy se však toto snažení promítne do celé ekonomiky, např. do menších a středních firem, kterých se regulace zatím tolik nedotýká?

Impaktové investice mění i český byznys

24. 01. 2022

Investiční strategie, které se zaměřují kromě finanční návratnosti také na generování pozitivních sociálních či ekologických efektů (Impact Investment), jsou na vzestupu.

Banky budou projekty a firmy hodnotit detailněji

15. 12. 2021

Už od ledna příštího roku budou banky prověřovat dopad projektů a firem na životní prostředí. Zároveň budou mít povinnost informovat o tom, jak údaje o těchto dopadech zohledňují v rozhodování, zda a za jakých podmínek firmám peníze půjčují. Šest z osmi největších bank v Česku tak například již nyní odmítá půjčovat peníze na investice do uhelného průmyslu.