Přeskočit na obsah

Taxes and the Czech 2017 Election

26. 10. 2017

„Glopolis analysis of how the major Czech political parties reflect on tax agenda and what the election results could mean for EU tax proposals in the Czech Parliament.“

Když klima není prima

22. 10. 2017

Společná publikace rozvojových a ekologických organizací, na níž se Glopolis podílel, popisuje, co musí Česká republika udělat, aby na změny klimatu připravila nejen sebe, ale také pomohla s přípravou chudých rozvojových zemí, které budou zasaženy ještě více než Evropa.

Analýza Daně a volby 2017

11. 10. 2017

V souvislosti s blížícími se parlamentními volbami Glopolis v nové analýze zkoumá, jak chtějí politické strany bojovat s daňovými úniky.

Zpráva Kdo klepe na dveře daňových rájů

31. 07. 2017

Glopolis již po čtvrté vydává českou verzi výroční zprávy, která  hodnotí roli zemí Evropské unie v mezinárodním daňovém systému v roce 2016, analyzuje postoje jednotlivých vlád a doporučuje konkrétní řešení. 

Jak omezit dovoz konfliktních surovin?

14. 07. 2017

EU chce zabránit tomu, aby se války v rozvojovém světě financovaly z obchodu se vzácnými surovinami. Výrobci mnohdy nevědí, odkud jsou vzácné suroviny v jejich produktech.

Kudy teče palmový olej: Mastnotě na stopě

4. 04. 2017

Glopolis vydává publikaci s názvem "Kudy teče palmový olej" jako příspěvek do diskuse o palmovém oleji v ČR.

Největší banky v České republice a jejich aktivity v daňových rájích

3. 04. 2017

Následující dokument ukazuje, jak podrobnější údaje o hospodaření velkých mezinárodních společností pomáhají v boji proti obcházení daní. Věnuje se  velkým bankám, které působí v České republice.

Country-by-country reporting data of banks: tax havens and the Czech Republic

3. 04. 2017

Analýza Petra Janského, ekonoma zabývajícího se daňovými ráji. 

Report Runaway Taxes – Who pays tax in Central and Eastern Europe?

6. 03. 2017

Joint report produced by civil society organisations in six countries across Central and Eastern Europe mapping the tax position of major companies in each country.

Menu pro změnu

2. 03. 2017

Chcete se dozvědět, jak to, co jíme ovlivňuje svět? A proč záleží na zodpovědné spotřebě potravin? Stáhněte si publikaci Menu pro změnu, určenou studentům a učitelům Ekoškol a každému, kdo se chce dozvědět, jak lze prostřednictvím své spotřeby změnit svět.