Přeskočit na obsah

Jak omezit dovoz konfliktních surovin?

14. 07. 2017

EU chce zabránit tomu, aby se války v rozvojovém světě financovaly z obchodu se vzácnými surovinami. Výrobci mnohdy nevědí, odkud jsou vzácné suroviny v jejich produktech.

Kudy teče palmový olej: Mastnotě na stopě

4. 04. 2017

Glopolis vydává publikaci s názvem "Kudy teče palmový olej" jako příspěvek do diskuse o palmovém oleji v ČR.

Největší banky v České republice a jejich aktivity v daňových rájích

3. 04. 2017

Následující dokument ukazuje, jak podrobnější údaje o hospodaření velkých mezinárodních společností pomáhají v boji proti obcházení daní. Věnuje se  velkým bankám, které působí v České republice.

Country-by-country reporting data of banks: tax havens and the Czech Republic

3. 04. 2017

Analýza Petra Janského, ekonoma zabývajícího se daňovými ráji. 

Report Runaway Taxes – Who pays tax in Central and Eastern Europe?

6. 03. 2017

Joint report produced by civil society organisations in six countries across Central and Eastern Europe mapping the tax position of major companies in each country.

Menu pro změnu

2. 03. 2017

Chcete se dozvědět, jak to, co jíme ovlivňuje svět? A proč záleží na zodpovědné spotřebě potravin? Stáhněte si publikaci Menu pro změnu, určenou studentům a učitelům Ekoškol a každému, kdo se chce dozvědět, jak lze prostřednictvím své spotřeby změnit svět.

Jak naše talíře otáčejí světem

2. 03. 2017

Studie Estimating the costs of international corporate tax avoidance: the case of the Czech Republic

1. 03. 2017

Studie ekonoma a spolupracovníka Glopolis Petra Janského, ve které propočítal ztráty ČR na daňových únicích velkých firem. 

Zpráva Uprchlé daně

28. 02. 2017

Společná zpráva neziskových organizací z šesti zemí střední a východní Evropy, která mapuje přístup jejich největších společností k placení daní. 

Vnější politiky EU a ČR pro vysídlení a migraci: strategie, nástroje a doporučení

6. 02. 2017

Tato publikace podrobně mapuje současný přístup k řešení otázky migrace na unijní i národní úrovni, strategické ukotvení v relevantních dokumentech i konkrétní nástroje a příspěvky ČR za hranicemi EU. Upozorňuje na rizika příliš krátkodobě orientovaného přístupu k migraci pro udržitelný rozvoj, se zaměřením na rizika podmiňování zejména rozvojové a klimatické politiky.