Přeskočit na obsah

Občanská práva v EU ubývají, uvádí nová zpráva Evropského fóra pro občanskou společnost

24. 05. 2024

Podíleli jsme se na přípravě zprávy Evropského fóra občanské společnosti (European Civic Forum). Fórum propojuje téměř 100 sdružení a nevládních organizací z 30 evropských zemí a jeho zpráva se věnuje stavu občanské společnosti v 15 z nich. Za Glopolis a organizace sítě NeoN jsme poskytli podklady pro kapitolu o České republice.

Spouštíme projekt PROSECO

24. 05. 2024

V dubnu roku 2024 jsme zahájili evropský projekt PROSECO, který vychází z  potřeby chránit a podporovat hodnoty a práva evropské společnosti. Naším cílem je ve spolupráci s partnery posílit občanské organizace a podmínky pro jejich fungování v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

Představujeme grantisty programu Stronger Roots a jejich projekty: 3. Klimatická koalícia

17. 04. 2024

Postupně vám představujeme 16 grantistů/sítí neziskových organizací z programu Stronger Roots, včetně jejich projektů. Jako třetí je na řadě slovenská Klimatická koalícia. Co je smyslem a účelem Koalície a proč je její projekt důležitý?

Proběhl workshop na téma zapojování členů sítí a budování spolupráce s institucemi veřejné správy

2. 04. 2024

Ve dnech 21-22.3. jsme uspořádali workshop pro naše grantisty z programu Stronger Roots. O čem workshop byl a jaké jsou z něj výstupy?

S radostí představujeme nový web NeoN

26. 03. 2024

Právě spouštíme nový web sítě NeoN. Je nám ctí, že Glopolis může pomáhat s koordinací aktivit páteřní skupiny a tematických pracovních skupin.

(Ne)naladěni na EU notu? Ohlednutí za workshopem Jak komunikovat evropská témata

20. 03. 2024

V pondělí 18. března jsme v rámci programu Stronger Roots uspořádali workshop na téma NÁLADY ČESKÉ VEŘEJNOSTI VŮČI EU s podtitulem JAK KOMUNIKOVAT EVROPSKÁ TÉMATA? Událost měla dvě části, první informativně-analytickou a druhou diskuzní.

Komentář: Do dotací (nejen) neziskovkám může více světla vnášet stát

15. 03. 2024

Jak stát hospodaří, na co a jak poskytuje dotace a veřejné zakázky? Komentář pro Deník Právo vysvětluje, proč je potřeba mít lepší přístup k informacím o dotacích nejen pro neziskové organizace. 

Představujeme grantisty programu Stronger Roots a jejich projekty: 2. Platforma pro sociální bydlení

14. 03. 2024

Postupně vám představujeme 16 grantistů/sítí neziskových organizací z programu Stronger Roots, včetně jejich projektů. Jako 2. je na řadě Platforma pro sociální bydlení.

Projektový/á manažer/ka pro rozvoj spolupráce neziskového sektoru a státu

4. 03. 2024

Hledáme všestranného, organizovaného a zapáleného člověka na pestrou a komplexní koordinační a manažerskou práci pro NeoN - síť střešních neziskových organizací, která se zasazuje o příznivé podmínky pro neziskový sektor a spolupráci se státem.

 

Pozvánka na workshop: Nálady české veřejnosti vůči EU. Jak komunikovat evropská témata?

26. 02. 2024

Seznamte se s novou analýzou STEM a získejte praktické tipy a doporučení, co a jak komunikovat k tématům Evropské unie.