Přeskočit na obsah

Non-profit organisations offered their know-how in the preparation and implementation of the Czech EU Presidency programme

16. 10. 2022

On the occasion of the Czech Presidency of the Council of the EU, Czech NGOs in the informal network of networks NeoN joined forces and published a joint document on the website of the Office of the Government offering their knowledge and experience.

Tisková zpráva a pozvánka na konferenci: STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ pro budování demokratické společnosti v Evropě

12. 10. 2022

Konference STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ pro budování demokratické společnosti v Evropě začne již v pondělí 17. 10. 2022. Ve spolupráci s partnery konference jsme připravili tiskovou zprávu pro zájemce z řad médií, ve které představujeme témata konference i její hosty.

Konference: STRATEGICKÁ PARTNERSTVÍ v budování demokratické společnosti v Evropě

3. 10. 2022

Srdečně vás zveme na konferenci "Strategická partnerství pro budování demokratické společnosti v Evropě" pořádanou pod záštitou ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka jako doprovodnou akci Českého předsednictví v Radě EU.

Projev Ursuly von der Leyen o stavu Evropské unie: Předsedkyně Evropské komise apeluje na obranu demokracie

14. 09. 2022

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen ve svém letošním projevu o stavu Evropské unie nemluvila jen o ruské agresi na Ukrajině a zastropování cen elektřiny, mluvila také o obraně demokracie.

Foto: Záznam projevu zveřejněný na stránkách Evropské komise

Zpráva o stavu české demokracie: Po turbulentním půlroku hrozí souběh dalších krizí

2. 09. 2022

Jak si vedla česká demokracie v první polovině roku 2022?  Iniciativa Síť k ochraně demokracie, jejíž experti monitorují stav demokracie v Česku, vydala zprávu, v níž přináší hlavní události, trendy i doporučení v osmi klíčových oblastech.

Rada vlády pro NNO v osvěženém složení, na jedno z křesel usedne i Jana Miléřová z Glopolis

24. 08. 2022

Dne 17. srpna 2022 jmenovala vláda 13 členů Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO). Tento poradní orgán vlády tvoří 36 členů, z toho 17 expertů z řad neziskových organizací. Devět jmenovaných členů zasedne v radě poprvé, mezi nimi i Jana Miléřová z Glopolis.

Neziskové organizace nabídly své know-how při přípravě a realizaci programu předsednictví ČR v Radě EU

23. 07. 2022

České neziskové organizace v neformální síti sítí NeoN při příležitosti českého předsednictví v Radě EU spojily své síly a vydaly společný dokument zveřejněný na stránkách Úřadu Vlády, v němž nabízejí své znalosti a zkušenosti.

Rule of Law Report 2022: Jaké úkoly dostala od EU Česká republika?

18. 07. 2022

EU vydala v první půlce července svůj Rule of Law Report 2022. Z hodnotící zprávy o stavu práva v jednotlivých členských zemích vyplývají pro Česko domácí úkoly, na které by mělo být zaměřeno další úsilí vlády, parlamentu a státní správy.

Podpořte vznik Evropské strategie na podporu občanské společnosti

21. 06. 2022

Občanská společnost v zemích EU se ocitá – ve větší, či menší míře – pod tlakem. Z různých koutů EU zaznívá poptávka po přijetí Evropské strategie na podporu občanské společnosti. Přijetí takového dokumentu by znamenalo symbolické uznání důležitosti občanské společnosti. Zároveň by také prakticky přispělo k její schopnosti naplňovat svou roli v demokratické společnosti.

 

Posílit, zapojit, podpořit a chránit. Zpráva European Civic Forum představuje evropskou strategii občanské společnosti

2. 06. 2022

European Civic Forum zveřejnilo 24. května 2022 zprávu Towards Vibrant European Civic and Democratic Space, která shrnuje nedostatky, příležitosti a výzvy pro kroky EU v oblasti občanského prostoru. Zpráva staví na hodnocení od neziskových organizací z členských států EU. Souhrnou analýzu za Českou republiku jsme v Glopolisu připravili díky spolupráci sítí v NeoN s Asociací pro mezinárodní otázky a koalicí Za snadné dárcovství.