Přeskočit na obsah

Grantová výzva Stronger Roots podpoří transverzální spolupráci sítí neziskových organizací

The Green Business

Konsorcium organizací tvořené Nadací OSF, Nadáciou otvorenej spoločnosti, NIOK Foundation a Glopolis společně vyhlašují grantovou výzvu programu Stronger Roots, kterou v Česku spravuje Nadace OSF.

 

Výzva je určena širokému spektru sítí neziskových organizací - koalicím, platformám, zastřešujícím organizacím, asociacím i formalizovaným partnerstvím. Cílem je podpořit tyto sítě v budování tzv. transverzální spolupráce - v tomto případě spolupráce s institucemi veřejného sektoru (například orgány státní správy, ministerstva, poslanci parlamentu, zástupci krajských úřadů nebo místních samospráv) a spolupráce s malými a/nebo regionálními neziskovými organizacemi.

Systematičtější a hlubší zapojení těchto aktérů by mělo sítím pomoci posunout se v řešení složitých společenských výzev, rozšířit či upevnit jejich členskou základnu, překlenout názorové či geografické propasti a v neposlední řadě také posílit jejich odolnost a stabilitu.

Neziskové sítě mohou žádat o grant ve výši od 10 000 do 30 000 EUR na projekty v délce 18 měsíců. Projekty mohou zahrnovat například organizaci setkání a jednání s představiteli veřejných institucí, jejich zapojení do procesu řešení konkrétních společenských problémů, revize či vytváření interních strategií sítí a rozšiřování poolu členských organizací či budování jejich kapacit. Sítě mohou přijít s vlastními nápady, jak nejlépe zahájit či posílit spolupráci s institucemi veřejného sektoru a malými či regionálními neziskovými organizacemi.

Grantová výzva je dvoukolová – v prvním kole podávají žadatelé jen stručný koncept, v druhém kole pak plnou žádost. Uzávěrka pro zaslání konceptu je 25. května 2023 ve 13:00.

Podrobný popis a pravidla grantové výzvy naleznete zde (Pilíř 2: Transverzální spolupráce)

Více o programu Stronger Roots a konceptu transverzální spolupráce.

Pokud máte jakékoliv dotazy či nejasnosti a chcete se o pravidlech a obsahu grantové výzvy dozvědět víc, připojte se na informační webinář, který proběhne v angličtině ve čtvrtek 27. dubna od 13:00 do 15:00. Na webinář se registrujte zde.

Program Stronger Roots spolufinancuje Evropská unie. Za názory vyjádřené v tomto článku odpovídají výlučně autoři, článek nutně nereprezentuje názory Evropské unie. Za využití informací nenese ani Evropská unie, ani dárce grantu odpovědnost.

Petr Lebeda

Director (Statutory Representative)

lebeda@glopolis.org

Jitka Hausenblasová

Program Manager (Stronger Roots), Safeguarding Focal Point

hausenblasova@glopolis.org