Přeskočit na obsah

Ivan Lukáš pro Odpadové fórum: ESG není prioritně jen firemní téma, těžit z něj mohou i municipality

10. 02. 2023

V únorovém vydání měsíčníku Odpadové fórum, který se věnuje problematice cirkulární ekonomiky a v návaznosti na ni i tématu ESG, vyšel rozhovor s ambasadorem ESG v Glopolis, Ivanem Lukášem. Rozhovor se zaměřil na vymezení pojmu ESG a vysvětlení, co tato zkratka znamená nejen pro firmy, ale i pro municipality.

Ivan Lukáš pro Facility Management Journal: ESG je obchodní příležitost, ne hrozba

30. 01. 2023

Ivan Lukáš, ESG Ambassador v Glopolis napsal pro Facility Management Journal článek, ve kterém vysvětluje, proč ESG nepředstavuje pro sektor Facility management hrozbu, ale obchodní příležitost.

 

Rok udržení podnikání 2023

9. 01. 2023

Rok udržení podnikání 2023 (RUP 2023) - to je název nového ročního projektu Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMPS ČR), do kterého se zapojí i Glopolis. Naše spolupráce s AMPS ČR na projektu RUP 2023 se zaměří na téma osvěta o udržitelnosti a diagnostika zralosti ESG ve firmě.

 

Vzniká jednotné místo pro všechny reporty udržitelnosti

11. 10. 2022

Společnost Impact Metrics, která se zabývá analýzou ESG dat a jejich digitalizací, spustila platformu, kde budou uložené reporty udržitelnosti. Firmy dnes své reporty publikují zpravidla na svých webových stránkách, případně stránkách sdružení, kterých jsou členy. Ne vždy se ale dají snadno nalézt. Na novém webu www.reportyudrzitelnosti.cz budou přehledně na jednom místě.

Ohlédnutí za konferencí Velvet Innovation 2022: Udržitelnost jako příležitost k byznysu

16. 09. 2022

Ve čtvrtek 15. září 2022 se v Brně uskutečnila konference Velvet Innovation, která se zaměřila na firemní udržitelnost, inovace, sociální a technické trendy v regionu jižní Moravy i ve světě. Akce se zúčastnili zástupci firem, státní správy, neziskových organizací a konzultačních firem.

Foto: Ivan Lukáš
 

Ekonomka Jana Matesová: Jak ovlivní ruská invaze udržitelnost

2. 05. 2022

Jana Matesová, bývalá členka správní rady Glopolis, ekonomka a bývalá zástupkyně České republiky při Světové bance, hovořila v Českém rozhlasu o vyhlídkách udržitelnosti zatěžkané ruskou invazí.

Čeká firmy soutěžení o ženy?

21. 03. 2022

Firmy budou nově pod tlakem, aby do svého vedení dostaly více žen. Státy Evropské unie se shodly na návrhu, aby ženy tvořily aspoň 40 procent členů vedení společností obchodovaných na burze. Podle ministra práce a sociální věcí M. Jurečky se to bude v Česku týkat zhruba 20 firem. Směrnice by mohla vstoupit v platnost příští rok.

Veřejné zakázky zezelenají

24. 02. 2022

To, že na podporu transformace české ekonomiky přitečou během následujících 9 let z EU stovky miliard korun, je poměrně známá věc. Stejně známé jsou dnes i požadavky na nefinanční reporting. Transformaci české ekonomiky směrem k zelené však kromě eurofondů bude posouvat i nastavení domácích veřejných zakázek.

Nástup požadavků na SME může být mnohem rychlejší, než si myslíme

10. 02. 2022

Dopad požadavků EU či bank na velké firmy související s tzv. transformací ekonomiky směrem k udržitelnému podnikání je relativně zřejmý. Jak a kdy se však toto snažení promítne do celé ekonomiky, např. do menších a středních firem, kterých se regulace zatím tolik nedotýká?

Impaktové investice mění i český byznys

24. 01. 2022

Investiční strategie, které se zaměřují kromě finanční návratnosti také na generování pozitivních sociálních či ekologických efektů (Impact Investment), jsou na vzestupu.