Přeskočit na obsah

Rok udržení podnikání 2023

Rok udržení podnikání 2023 (RUP 2023) - to je název nového ročního projektu Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMPS ČR), do kterého se zapojí i Glopolis. Naše spolupráce s AMPS ČR na projektu RUP 2023 se zaměří na téma osvěta o udržitelnosti a diagnostika zralosti ESG ve firmě.

 

Jak představuje projekt AMPS ČR?

Vnímáme, že letošní rok bude pro segment MSP a OSVČ velmi těžký, a proto chceme být nápomocni s inspirací a zkušenostmi velkých podniků a prvoligových hráčů v oboru. Tím podpořit úsilí menších a středních firem a pomoci udržet jejich podnikání, které dnes už není jen o šikovnosti, ale také o okolních podmínkách.

Zaměření projektu odráží realitu podnikatelského prostředí v roce 2023. V tradičních oborech MSP řeší nejpalčivější problémy, jako jsou úspory, chytrá řešení, digitalizace a s ní spojená kybernetická bezpečnost. Dalšími tématy jsou ESG, udržitelné investování a cirkulární ekonomika. Projekt chce přispět k udržení podnikání MSP napříč obory ve složitém období vysokých cen energií, pohonných hmot, vysoké inflace, tlaku na mzdy, narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, prudkých výkyvů cen materiálů a dopadů války na Ukrajině včetně ztrát některých trhů.

Jaká témata bude RUP 2023 pokrývat?


V rámci projektu RUP 2023 přinášíme inspiraci a praktické příklady k řešení úspor energií, představíme nové trendy, digitalizaci, elektromobilitu, chytrá řešení z oblasti inovací a související nutnou osvětu v oblasti ochrany duševního vlastnictví, včetně témat zpracování odpadů, recyklace, využívání druhotných surovin, tedy obecně zásad cirkulární ekonomiky. Projekt rovněž aktivně přispěje k osvětě tématu ESG, tedy formy investování, při které se kromě finančního zisku hledí také na udržitelnost a sociální dopad investice.

Rezonuje s vámi nový projekt RUP 2023? Sledujte nás na webu https://www.rup2023.cz a na sociálních sítích! Chcete se podílet na jeho přípravě? Dejte nám o sobě vědět!


Těšíme se na vás a jsme tu pro vás!

Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky