Přeskočit na obsah

20 let Glopolis: Vedení se mění, poslání zůstává

14. 06. 2024

V úterý 4. 6. 2024 zorganizoval Glopolis Fórum neziskového sektoru a partnerů. Na nabité odpoledne plné inspirativních vystupujících navázala večerní oslava 20. výročí organizace.

 

Fórum neziskového sektoru a partnerů: nakročeno ke spolupráci

13. 06. 2024

U příležitosti 20. výročí vstupu do EU jsme pořádali Fórum neziskového sektoru a partnerů. Sešlo se na něm více než 100 zástupců a zástupkyň neziskového sektoru, byznysu a státní správy.

 

Občanská práva v EU ubývají, uvádí nová zpráva Evropského fóra pro občanskou společnost

24. 05. 2024

Podíleli jsme se na přípravě zprávy Evropského fóra občanské společnosti (European Civic Forum). Fórum propojuje téměř 100 sdružení a nevládních organizací z 30 evropských zemí a jeho zpráva se věnuje stavu občanské společnosti v 15 z nich. Za Glopolis a organizace sítě NeoN jsme poskytli podklady pro kapitolu o České republice.

Vychází zpráva o partnerství státu a neziskového sektoru

29. 04. 2024

Již dva roky Glopolis spolu s organizacemi v síti NeoN sleduje naplňování vládní Strategie spolupráce veřejné správy s neziskovými organizacemi 2021–2030. Nyní je shrnuje v první zprávě Lepší participací ke kvalitnější spolupráci s podtitulem Hodnotící zpráva o partnerství státu a neziskového sektoru v ČR za 2022 - 2023.

S radostí představujeme nový web NeoN

26. 03. 2024

Právě spouštíme nový web sítě NeoN. Je nám ctí, že Glopolis může pomáhat s koordinací aktivit páteřní skupiny a tematických pracovních skupin.

Komentář: Do dotací (nejen) neziskovkám může více světla vnášet stát

15. 03. 2024

Jak stát hospodaří, na co a jak poskytuje dotace a veřejné zakázky? Komentář pro Deník Právo vysvětluje, proč je potřeba mít lepší přístup k informacím o dotacích nejen pro neziskové organizace. 

Projektový/á manažer/ka pro rozvoj spolupráce neziskového sektoru a státu

4. 03. 2024

Hledáme všestranného, organizovaného a zapáleného člověka na pestrou a komplexní koordinační a manažerskou práci pro NeoN - síť střešních neziskových organizací, která se zasazuje o příznivé podmínky pro neziskový sektor a spolupráci se státem.

 

Spolupráce veřejné správy s občany a stakeholdery po vzoru vyspělých ekonomik

13. 12. 2023

“Participace je potřeba.” Na tom se shodli účastnice a účastníci kulatého stolu s experty z OECD, který pořádal Glopolis pro síť sítí NeoN a pro další neziskové organizace, které mají zájem podpořit spolupráci české veřejné správy s občany a stakeholdery.

Podílíme se na přípravě Zprávy o stavu české demokracie za rok 2023

8. 12. 2023

Již pátým rokem připravuje Síť k ochraně demokracie, člen skupiny NeoN, komplexní zprávu o stavu české demokracie. K přípravám zprávy za rok 2023 přizvala experty a expertky, kteří se sešli v prostorách Švédského velvyslanectví v Praze.

Právní stát potřebuje konkrétní kroky k posílení i dialog napříč politikou, institucemi, akademickou obcí a občanskou společností, ukázala debata

20. 10. 2023

Zastoupení Evropské komise uspořádalo 16. října 2023 první debatu o Zprávě o právním státu v EU, kterou již třetím rokem připravuje EK a obsahuje i zhodnocení a  doporučení pro Česko. Akce se zúčastnila eurokomisařka Věra Jourová, ministr pro legislativu Michal Šalamoun, nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, senátorka Marvanová, několik poslanců, úředníků, velvyslanců, zástupci a zástupkyně akademického a neziskového sektoru.