Přeskočit na obsah

Občanská práva v EU ubývají, uvádí nová zpráva Evropského fóra pro občanskou společnost

24. 05. 2024

Podíleli jsme se na přípravě zprávy Evropského fóra občanské společnosti (European Civic Forum). Fórum propojuje téměř 100 sdružení a nevládních organizací z 30 evropských zemí a jeho zpráva se věnuje stavu občanské společnosti v 15 z nich. Za Glopolis a organizace sítě NeoN jsme poskytli podklady pro kapitolu o České republice.

Spouštíme projekt PROSECO

24. 05. 2024

V dubnu roku 2024 jsme zahájili evropský projekt PROSECO, který vychází z  potřeby chránit a podporovat hodnoty a práva evropské společnosti. Naším cílem je ve spolupráci s partnery posílit občanské organizace a podmínky pro jejich fungování v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

S radostí představujeme nový web NeoN

26. 03. 2024

Právě spouštíme nový web sítě NeoN. Je nám ctí, že Glopolis může pomáhat s koordinací aktivit páteřní skupiny a tematických pracovních skupin.

(Ne)naladěni na EU notu? Ohlednutí za workshopem Jak komunikovat evropská témata

20. 03. 2024

V pondělí 18. března jsme v rámci programu Stronger Roots uspořádali workshop na téma NÁLADY ČESKÉ VEŘEJNOSTI VŮČI EU s podtitulem JAK KOMUNIKOVAT EVROPSKÁ TÉMATA? Událost měla dvě části, první informativně-analytickou a druhou diskuzní.

Komentář: Do dotací (nejen) neziskovkám může více světla vnášet stát

15. 03. 2024

Jak stát hospodaří, na co a jak poskytuje dotace a veřejné zakázky? Komentář pro Deník Právo vysvětluje, proč je potřeba mít lepší přístup k informacím o dotacích nejen pro neziskové organizace. 

Projektový/á manažer/ka pro rozvoj spolupráce neziskového sektoru a státu

4. 03. 2024

Hledáme všestranného, organizovaného a zapáleného člověka na pestrou a komplexní koordinační a manažerskou práci pro NeoN - síť střešních neziskových organizací, která se zasazuje o příznivé podmínky pro neziskový sektor a spolupráci se státem.

 

Pozvánka na workshop: Nálady české veřejnosti vůči EU. Jak komunikovat evropská témata?

26. 02. 2024

Seznamte se s novou analýzou STEM a získejte praktické tipy a doporučení, co a jak komunikovat k tématům Evropské unie.

Spolupráce veřejné správy s občany a stakeholdery po vzoru vyspělých ekonomik

13. 12. 2023

“Participace je potřeba.” Na tom se shodli účastnice a účastníci kulatého stolu s experty z OECD, který pořádal Glopolis pro síť sítí NeoN a pro další neziskové organizace, které mají zájem podpořit spolupráci české veřejné správy s občany a stakeholdery.

Podílíme se na přípravě Zprávy o stavu české demokracie za rok 2023

8. 12. 2023

Již pátým rokem připravuje Síť k ochraně demokracie, člen skupiny NeoN, komplexní zprávu o stavu české demokracie. K přípravám zprávy za rok 2023 přizvala experty a expertky, kteří se sešli v prostorách Švédského velvyslanectví v Praze.

Materiály z workshopu Spolupráce neziskových organizací s byznysem pro udržitelnost: Jak na to?

30. 10. 2023

V úterý 24. 10. 2023 jsme v Ústavu zemědělské ekonomiky a informací uspořádali workshop s praktickou částí a konzultací k tématu spolupráce neziskových organizací s byznysem pro udržitelnost. Cílem bylo přinést tipy a triky pro neziskové organizace a jejich sítě pro spolupráci se soukromým sektorem.