Přeskočit na obsah

Konference Stronger Roots se ohlédla za prvním během programu

Stronger Roots

Na 90 zástupců neziskových organizací ze střední Evropy se sešlo v druhém květnovém týdnu v Praze na závěrečné konferenci Stronger Roots. Společně se ohlédli za prvním během stejnojmenného inovativního programu, jehož cílem je zvýšit odolnost organizací občanské společnosti a jejich sítí a posílit jejich sociální kapitál.

 

Díky programu Stronger Roots se 35 neziskovým organizacím podařilo posílit jejich společenské vazby (komunitu příznivců, dárců, dobrovolníků a dalších spřízněných jedinců) a 9 sítí neziskových organizací dokázalo navázat nová nebo posílit stávající partnerství s ideologicky nebo geograficky odlišnými skupinami.

Konference se konala 11. - 13. května 2022 v hotelu Mama Shelter. Účastníci se seznámili s metodikou, dopadem a případovými studiemi programu Stronger Roots. Prostor dostala také reflexe aktuálního dění ve střední a východní Evropě, společenských trendů, nových výzev a příležitostí pro neziskové organizace.

V rámci konference vystoupili s příspěvkem také náš ředitel Petr Lebeda a programová manažerka Jitka Hausenblasová, kteří připravili pro sítě neziskových organizací 2 nové publikace:

  1. toolkit plný zkušenosti a doporučení, jak do své činnosti zapojovat odlišné aktéry a
  2. více teoreticky laděný koncept spolupráce mezi odlišnými skupinami (transverzální spolupráce).

Program Stronger Roots realizovali v Česku, na Slovensku a v Maďarsku Nadace OSF Praha, Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava , NIOK Foundation a Glopolis.

Informace o konferenci najdete i na webu Nadace OSF Praha (v angličtině).

Fotografie pořídila: Kristýna Svobodová

Jitka Hausenblasová

Vedoucí programu Stronger Roots, kontaktní osoba pro Safeguarding

hausenblasova@glopolis.org