Přeskočit na obsah

Posilujeme občanský sektor

V projektu PROSECO posilujeme odolnost a spolupráci nevládních organizací v České republice, Chorvatsku, ve Slovinsku a na Slovensku. Zkvalitňujeme v těchto zemích monitoring a analýzu stavu občanského prostředí.

Síť propojených bublin
Síť propojených bublin

Projekt PROSECO

V dubnu 2024 jsme zahájili evropský projekt PROSECO, který vychází z potřeby chránit a podporovat hodnoty a práva evropské společnosti. Naším cílem je ve spolupráci s partnery posílit občanské organizace a podmínky pro jejich fungování v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

V projektu PROSECO – Empowering Civic Space chceme pracovat na odolnějším občanském sektoru, proto propojíme na 1 000 lokálních nevládních organizací a 50 jejich střešních sítí v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku a ve Slovinsku. Náš projekt byl vybrán v rámci programu Evropské komise „Občané, rovnost, práva a hodnoty“ (CERV), ve kterém se svou žádostí uspělo pouze 16 % přihlášených.

Projekt jsme zahájili v Praze dvoudenním setkáním partnerských organizací ze Slovenska, Česka, Chorvatska a Slovinska: Malý Berlín, Síť k ochraně demokracie, Crosol a Peace Institute.

Jak budeme na posilování občanského sektoru pracovat? Co chceme během dvou let běhu projektu dělat?

Těšíme se na spolupráci s partnery i Evropskou výkonnou agenturou pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Za podporu při přípravě i realizaci projektu děkujeme Filantropické iniciativě pro demokracii a solidaritu v Evropě – Civitates.

Projekt s plným názvem “Empowering Ecosystems of Civil Society Organisations in the Czech Republic, Slovakia, Croatia, and Slovenia” financuje Evropská unie. Názory vyjádřené autorem nejsou nutně názorem EU a EU ani EACEA za ně nenese odpovědnost. Více o evropském programu CERV na jeho webu zde >>, informace o dalších podpořených projektech zde >>.

Jana Miléřová

Ředitelka, vedoucí programu ProCivic

jmilerova@glopolis.org

Jakub Varvařovský

Koordinátor sítě NeoN

varvarovsky@glopolis.org

Pavlína Müllerová

Projektová manažerka

mullerova@glopolis.org

Síť propojených bublin

Aktuality

Spouštíme projekt PROSECO

24. 05. 2024

V dubnu roku 2024 jsme zahájili evropský projekt PROSECO, který vychází z  potřeby chránit a podporovat hodnoty a práva evropské společnosti. Naším cílem je ve spolupráci s partnery posílit občanské organizace a podmínky pro jejich fungování v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

Zobrazit všechny
Síť propojených bublin