Přeskočit na obsah

Představujeme grantisty programu Stronger Roots a jejich projekty: 1. Česká asociace pracovišť linek důvěry

6. 02. 2024

Postupně vám představíme 16 grantistů/sítí neziskových organizací z programu Stronger Roots, včetně jejich projektů. Jako první je na řadě Česká asociace pracovišť linek důvěry. Co je smyslem a účelem Asociace a proč je její projekt s názvem "Dostupná krizová pomoc" důležitý?

Proběhl workshop na téma “Network mindset & shared purpose”

18. 12. 2023

Pro sítě neziskových organizací z našeho programu Stronger Roots jsme ve spolupráci s Collectivemind.org zajistili workshop na téma Network mindset & Shared purpose.

Spolupráce veřejné správy s občany a stakeholdery po vzoru vyspělých ekonomik

13. 12. 2023

“Participace je potřeba.” Na tom se shodli účastnice a účastníci kulatého stolu s experty z OECD, který pořádal Glopolis pro síť sítí NeoN a pro další neziskové organizace, které mají zájem podpořit spolupráci české veřejné správy s občany a stakeholdery.

Podílíme se na přípravě Zprávy o stavu české demokracie za rok 2023

8. 12. 2023

Již pátým rokem připravuje Síť k ochraně demokracie, člen skupiny NeoN, komplexní zprávu o stavu české demokracie. K přípravám zprávy za rok 2023 přizvala experty a expertky, kteří se sešli v prostorách Švédského velvyslanectví v Praze.

Záznam z veřejné debaty "Reflexe voleb na Slovensku a v Polsku"

28. 11. 2023

Záznam z veřejné online debaty na téma "Reflexe voleb na Slovensku a v Polsku: Vliv na právní stát a občanský prostor v zemích V4", kterou jsme uspořádali 21.11. na platformě ZOOM. 

Veřejná debata "Reflexe voleb na Slovensku a v Polsku: Vliv na právní stát a občanský prostor v zemích V4"

6. 11. 2023

Zveme Vás na veřejnou online debatu "Reflexe voleb na Slovensku a v Polsku: Vliv na právní stát a občanský prostor v zemích V4."

Úvodní sessions s grantisty programu Stronger Roots

1. 11. 2023

Máme za sebou úvodní setkání s českými, slovenskými a maďarskými grantisty (sítěmi neziskových organizací) programu Stronger Roots – postupně v Praze, Bratislavě a Budapešti. Podle zpětných vazeb účastníků pro ně byly všechny tři akce přínosné jak obsahově/informačně, tak z hlediska vzájemného síťování.

Materiály z workshopu Spolupráce neziskových organizací s byznysem pro udržitelnost: Jak na to?

30. 10. 2023

V úterý 24. 10. 2023 jsme v Ústavu zemědělské ekonomiky a informací uspořádali workshop s praktickou částí a konzultací k tématu spolupráce neziskových organizací s byznysem pro udržitelnost. Cílem bylo přinést tipy a triky pro neziskové organizace a jejich sítě pro spolupráci se soukromým sektorem.

Právní stát potřebuje konkrétní kroky k posílení i dialog napříč politikou, institucemi, akademickou obcí a občanskou společností, ukázala debata

20. 10. 2023

Zastoupení Evropské komise uspořádalo 16. října 2023 první debatu o Zprávě o právním státu v EU, kterou již třetím rokem připravuje EK a obsahuje i zhodnocení a  doporučení pro Česko. Akce se zúčastnila eurokomisařka Věra Jourová, ministr pro legislativu Michal Šalamoun, nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, senátorka Marvanová, několik poslanců, úředníků, velvyslanců, zástupci a zástupkyně akademického a neziskového sektoru.

Vybrali jsme grantisty programu STRONGER ROOTS

3. 10. 2023

Jakým sítím neziskových organizací pomůžeme s posilováním členské základny i s navazováním spolupráce se státem?