Přeskočit na obsah

Spouštíme projekt PROSECO

V dubnu roku 2024 jsme zahájili evropský projekt PROSECO, který vychází z  potřeby chránit a podporovat hodnoty a práva evropské společnosti. Naším cílem je ve spolupráci s partnery posílit občanské organizace a podmínky pro jejich fungování v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

Společně jsme zahájili projekt PROSECO – Empowering Civic Space. Chceme odolnější občanský sektor, proto propojíme na 1 000 lokálních nevládních organizací a 50 jejich střešních sítí v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku a ve Slovinsku. Náš projekt byl vybrán v rámci programu Evropské komise „Občané, rovnost, práva a hodnoty“ (CERV), ve kterém se svou žádostí uspělo pouze 16 % přihlášených.

Projekt jsme zahájili v Praze dvoudenním setkáním partnerských organizací ze Slovenska, Česka, Chorvatska a Slovinska: Malý Berlín, Síť k ochraně demokracie, Crosol a Peace Institute.

Co chceme během dvou let dělat:

Těšíme se na spolupráci s partnery i Evropskou výkonnou agenturou pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Za podporu při přípravě i realizaci projektu děkujeme Filantropické iniciativě pro demokracii a solidaritu v Evropě – @Civitates.

Projekt s plným názvem “Empowering Ecosystems of Civil Society Organisations in the Czech Republic, Slovakia, Croatia, and Slovenia” financuje Evropská unie. Názory vyjádřené autorem nejsou nutně názorem EU a EU ani EACEA za ně nenese odpovědnost.

Více o programu a dalších podpořených projektech