Zajímáte se o témata týkající se vnitřního fungování sítí? Chtěli byste se dozvědět, jak navazovat spolupráci s různými typy stakeholderů? V rámci programu Stronger Roots jsme pro vás nachystali sérii živých online workshopů. Kromě sítím na míru šitých témat jsme webináře připravili tak, aby pro vás byly co nejvíce interaktivní a hlavně praktické.
Workshopy jsou určeny pro všechny, kdo se podílí na koordinaci a chodu platforem, koalic, střešních organizací a dalších sítí neziskových organizací, ale i pro zástupce a zástupkyně z řad jejich členských organizací. Díky programu Stronger Roots je účast na webinářích bezplatná. Registrujte se!
KDY: 16. října 2024 od 13:00 do 16:00
"Jak živá a propojená je naše síť? Jaké funkce vlastně má a v jaké fázi se nachází? Potřebujeme spíš statickou nebo dynamickou evaluaci? Jak nastavit cíle a procesy pro interní rozvoj sítě?" Pokud se zabýváte podobnými otázkami a působíte v platformách, koalicích, střešních organizacích a dalších sítích neziskových organizací, webinář je určen právě pro vás! Webinářem vás provede Petr Lebeda, který po 20 letech předal vedení Glopolis, v současnosti je na volné noze a věnuje se analýzám, facilitacím, konzultacím a školením pro strategický rozvoj sítí a ekosystémů. Webinář vám přinese přehled základních přístupů k evaluaci sítí a možnost identifikovat hlavní výzvy pro různé druhy sítí. Formou krátkých prezentací a interaktivních částí nabídne lídrům/yním, koordinátorům/kám či sekretariátům sítí i konkrétní metody pro evaluaci a prostor pro výměnu zkušeností mezi účastníky/cemi.
KDY: 6. listopadu 2024 od 13:00 do 16:00
Podílíte se na koordinaci sítě organizací a vnímáte, že je potřeba odlišný přístup a myšlení než u řízení jednotlivé organizace? Řešíte, jak se vám daří zapojovat členy k vytváření společných ambicí a jejich naplňování, aniž byste určovali vize a strategie za členy? Jak můžete jako síť budovat kulturu založenou na důvěře, která motivuje členy k aktivnímu zapojení, a zároveň rozvíjet silné manažerské schopnosti, které zajistí odpovědnost a sladění společných cílů? Jak udržovat a rozvíjet různé vztahy napříč sítí, aniž byste ztratil důraz na dopad? Tyto otázky jsou stěžejní pro úspěšné fungování sítí organizací. Na našem online workshopu je společně prozkoumáme, podělíme se o naše zkušenosti a nabídneme vám teoretický rámec i praktické tipy, které vám pomohou lépe zvládnout vaši roli. Připojte se k nám a rozšiřte své dovednosti v zapojování členů do strategického plánování!
Webinářem vás provede Jana Miléřová, která vede tým Glopolis a koordinuje síť sítí NeoN, má 20 let zkušeností se zastupováním společných zájmů a budováním sítí nevládních organizací a sama je věčným studentem, jak být “vedoucím služebníkem / leading servant” pro sítě a budovat kolektivní dopad.
KDY: 4. prosince 2024 od 9:00 do 12:00
Na webináři se spolu s mediálním expertem Filipem Hubáčkem, který má bohaté zkušenosti z mediálního, korporátního i veřejného sektoru, zaměříme na klíčové aspekty plánování strategické komunikace se stakeholdery. Seminář vás provede tématy jako je identifikace a prioritizace klíčových stakeholderů a porozumění jejich potřebám; podíváme se, jak formulovat váš obsah tak, aby stakeholdery zaujal nebo aby mu museli věnovat pozornost. Na konkrétních příkladech z prostředí neziskového sektoru se naučíte, jak si stanovit komunikační cíle na základě SMART metody, jak zvolit správné komunikační kanály a jak vytvořit komplexní komunikační plán.
Webináře jsou součástí programu Stronger Roots, který financuje Evropská unie z programu Občané, rovnost, práva a hodnoty (CERV). Realizujeme jej spolu s Nadací OSF, Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a maďarskou nadací NIOK. Podporujeme v něm sítě neziskových organizací, aby posílily spolupráci uvnitř sítě se svými členy i spolupráci navenek, především s institucemi veřejné správy. Více o programu Stronger Roots zde.
Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evropské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.