Publikace

6.3.2017

Report Runaway Taxes – Who pays tax in Central and Eastern Europe?

Report Runaway Taxes – Who pays tax in Central and Eastern Europe? Joint report produced by civil society organisations in six countries across Central and Eastern Europe mapping the tax position of major companies in each country.
2.3.2017

Menu pro změnu

Menu pro změnu Chcete se dozvědět, jak to, co jíme ovlivňuje svět? A proč záleží na zodpovědné spotřebě potravin? Stáhněte si publikaci Menu pro změnu, určenou studentům a učitelům Ekoškol a každému, kdo…
1.3.2017

Jak naše talíře otáčejí světem

Jak naše talíře otáčejí světem Zajímá Vás, co se skrývá za naším jídlem? Co je s globálním potravinovým systémem v nepořádku? Jak tím co jíme, ovlivňujeme naši planetu i její obyvatele? Stáhněte si tuto publikaci…
28.2.2017

Zpráva Uprchlé daně

Zpráva Uprchlé daně Společná zpráva neziskových organizací z šesti zemí střední a východní Evropy, která mapuje přístup jejich největších společností k placení daní.
15.11.2016

Studie Estimating the costs of international corporate tax avoidance: the case of the Czech Republic

Studie Estimating the costs of international corporate tax avoidance: the case of the Czech Republic Studie ekonoma a spolupracovníka Glopolis Petra Janského, ve které propočítal ztráty ČR na daňových únicích velkých firem.
10.10.2016

Kudy teče palmový olej: Mastnotě na stopě

Kudy teče palmový olej: Mastnotě na stopě Glopolis vydává publikaci s názvem "Kudy teče palmový olej" jako příspěvek do diskuse o palmovém oleji v ČR.
4.5.2016

Jak ovlivní pařížská dohoda českou politiku?

Jak ovlivní pařížská dohoda českou politiku? V sídle OSN v New Yorku podepsaly 22. dubna 2016 zástupci 175 zemí novu klimatickou dohodu dojednanou v závěru loňského roku v Paříži. Jak ale nová dohoda ovlivní klimatickou a…
4.5.2016

Atlas uhlí

Atlas uhlí Atlas uhlí mapuje historii i současnost paliva, které změnilo svět i klima. 
4.3.2016

Pařížská dohoda – přelomový krok pro ochranu klimatu

Pařížská dohoda – přelomový krok pro ochranu klimatu Tento informační list shrnuje hlavní výsledky pařížského summitu o změně klimatu (COP21) a co budou znamenat pro Českou republiku.
16.12.2015

Studie Zákon džungle

Studie Zákon džungle Glopolis vydává studii s názvem Zákon džungle, která se zabývá problematikou palmového oleje.