Chov dobytka škodí životnímu prostředí víc než auta, varují žáci z Přerova

Plýtvání jídlem, problematika palmového oleje či nadměrná spotřeba masa. Na tyto a další ekologické problémy upozornily děti ze základní školy Trávník v Přerově. Spolužákům a rodičům představily možná řešení na Žákovské environmentální konferenci.

Prostranství před školou i školní zahradu zaplnily během pátku informačnístánky, u každého z nich děti představily výsledky své několikaměsíční práce.

Příchozí si tam mohli prohlédnout papírový model kácení pralesů kvůlipěstování palmy olejné nebo třeba mapu světa, která znázorňuje, jaké zemězabírají půdu jiným státům.  “V zemích,kde je odkoupeno velké množství půdy jinými státy, lidé hladoví,” vysvětlovalajedna ze žákyň 8. třídy.

Chov dobytka jako problém

Jedním z nejzajímavějších projektů, který si žáci připravili, bylaprezentace různých druhů stravování a jejich dopadů na životní prostředí.Srovnávali při tom ty z nás, kdo jedí maso, s vegetariány a vegany.

Jednoznačně nejvíc podle nich přírodu zatěžujeme, pokud konzumujeme maso.Jedním z důvodů je intenzivní chov dobytka, který, jak děti upozornily, škodíživotnímu prostředí víc než auta. “Dobytek při trávení uvolňuje do okolí metan,což je plyn, který otepluje klima třiadvacetkrát více než oxid uhličitý,”doplnila další žákyně 8. třídy.

Menu pro změnu

Zodpovědná spotřeba potravin se stala tématem celé letošní Žákovskéenvironmentální konference. Kromě pořádající přerovské základky se čtvrtého ročníkuakce zúčastnilo i několik Ekoškol z Přerovska s prezentacemi k tématu.

Přerovští žáci se zodpovědné spotřebě potravin věnují od začátku roku vrámci mezinárodního projektu Menu pro změnu. Spolupracují se vzdělávacímcentrem TEREZA a analytickým centrem Glopolis. Ekotým složený z žáků i učitelůse během projektu Menu pro změnu celý rok seznamoval s různými ekologickýmiproblémy světa, nejvíc se zaměřil na plýtvání potravinami.

Jak méně plýtvat

Třetina potravin, která se ve světě vypěstuje, skončí z různých důvodů vkoši. Tomu se přerovská škola snaží zabránit.

Školní jídelna odebírá potraviny z blízkého okolí. Maso je z Kokor,Zelenina je z Troubek, mouka z Věrovan a pečivo z Přerova. “Kratší dopravašetří životní prostředí. Potraviny jsou zdravější, protože se nemusí upravovat,aby vydržely dlouhou cestu, a zajistí se tak i nižší plýtvání,” uvedli členovéEkotýmu.

Do jídelny byl také na návrh dětí umístěn “hladový box”. Do něj můžouodkládat nesnědené ovoce nebo jogurty, které si pak mohou odnést jejichspolužáci. “Díky tomuto boxu si děti začaly více uvědomovat hodnotu jídla”,pochválila nápad paní učitelka Dagmar Bouchalová.