V Plesné děti vařily s babičkami podle starých receptů

Základní škola v Plesné 25. května zorganizovala den, během kterého vařily babičky spolu s dětmi. Vycházely přitom z tradičních rodinných kuchařek. Šlo o součást celoročního projektu Menu pro změnu, díky němuž se žáci dozvídali, jak to, co jíme, ovlivňuje svět.

Nejvíc se věnovali palmovému oleji, jehož velkovýroba ničí nejvzácnější ekosystémy naší planety a najdeme ho ve většině průmyslově zpracovaných potravin.

Děti zajímalo, jak se jedlo v minulosti, dávno předtím, než se palmový olej dostal do mnoha balených výrobků, včetně sušenek.

Babičky jim s odpověďmi pomohly, když malým kuchařům odhalily své recepty. Vařilo se ve školách, v místním infocentru i v domácnostech.

“ U pokrmů uvařených doma vždycky poznáte, z čeho jsou, na rozdíl od průmyslově zpracovaných potravin,” vysvětluje smysl akce učitelka Alena Jelínková, která s dětmi na projektu Menu pro změnu pracuje.

Děti si například poprvé zkusily, jak se vyrábí starodávná kaše zvaná mamaliga a přitom se dozvěděly, jak kdysi obyvatelé Plesné těžce pracovali v lese a na poli.

Fazolové bodování

V altánu před školou pak proběhla recepce, na níž malí i velcí účastníci uvařené pokrmy ochutnávali.

Každý návštěvník dostal tři fazole, aby mohl ocenit jídla, která mu nejvíce chutnala. Organizátoři také prodávali kuchařku z receptů, které babičky s dětmi použily.

Žáci o palmovém oleji mluví se spolužáky ve škole i s jinými obyvateli města. Členové školního Ekotýmu, který se v projektu angažuje, dostali dokonce možnost prezentovat toto téma na poradě učitelů: 

“Naše vystoupení zafungovalo a učitelé nám teď pomáhají –  informují o problému také ve svých třídách,” popisuje situaci členka Ekotýmu Kateřina Peltrámová.

Děti si také udělaly průzkum, co mívají jejich spolužáci k snídani.

“Zjistili jsme, že spousta z nich si dává chipsy nebo sušenky a nesledují, jestli v nich palmový olej je anebo není,” vysvětluje další člen Ekotýmu, Dan Krištof.

Téma rozebíral dokonce i s kadeřnicí, u které se byl ostříhat.

Zodpovědná spotřeba

O palmovém oleji a zodpovědné spotřebě vůbec se budou děti více dozvídat i v dalším školním roce.

Jedním z uvažovaných témat je i ztráta pestrosti odrůd zemědělských plodin, které se u nás pěstují a rozmanitosti plemen hospodářských zvířat.

Projekt Menu pro změnu je mezinárodní, v ČR s ním spojené akce koordinují analytické centrum Glopolis a vzdělávací centrum TEREZA.

Podrobnosti o projektu najdete zde.

Navštivte náš web: www.menuprozmenu.cz