Gymnazisté v Šumperku mění jídelníček

Gymnázium v Šumperku uspořádalo regionální kavárnu, v níž studenti v roli obsluhy nabízeli jídlo od místních farmářů.  Díky projektu Menu pro změnu se učí znát místní a sezónní plodiny. 

Návštěvníci v ní ochutnali mimo jiné biopokrmy ze špaldové mouky – kávu od místních výrobců, jednohubky z kváskového chleba i čerstvé máslové sušenky.

Kavárna byla součástí Dne otevřených dveří a projektu Menu pro změnu, do nějž se škola zapojila s pomocí centra Glopolis.

Studenti v kuchyni

Díky projektu, který se studenti i učitelé dozvídají, jak důležité je při volbě jídelníčku dávat přednost místním a sezónním surovinám, kvalitnímu masu z udržitelných chovů nebo třeba receptům z potravin bez palmového oleje.

Škola tak reaguje na celosvětový problém ztráty biodiverzity, ubývá totiž odrůd původních zemědělských plodin. Kromě špaldy žáci objevují i jiné tradiční odrůdy.

Mezi nimi je pšenice jednozrnka, která patří mezi nejstarší odrůdy na našem území. Blízkovýchodní zemědělci ji domestikovali před 10-12 tisíci lety.

Výhodou jednozrnky je vysoký obsah bílkovin, menší nárok na živiny a větší odolnost vůči chorobám.

Návštěvníci regionální kavárny si dávali tipy, jak jednotlivé plodiny vařit a s čím je kombinovat. Inspiroval je k tomu kvíz v určování plodin podle zrn, které dodal místní výrobce biopotravin.

Pestrá a výživná strava

Projekt Menu pro změnu také mění školní jídelnu. Studenti šumperského gymnázia budou doporučovat kuchařkám jaké suroviny použít a sdělovat jim, jak strávníkům chutnalo.

Inspiraci k obměně školního jídelníčku studenti sbírají při debatách s odborníky i z doporučení Státního zdravotního ústavu. Cílem projektu je pestrá a výživná strava.

“Jestli se podaří zařadit do našeho školního jídelníčku, byť jen občas, nová jídla postavená na tradičních českých plodinách, pak to byly účelně vynaložené peníze,” uvedl ředitel gymnázia v Šumperku Milan Maceček.

Podrobnosti o projektu Menu pro změnu, i náměty z jiných zemí, najdete zde.