Newsletter MaPPP – VI. číslo 2015

Glopolis vydává další číslo newsletteru MaPPP

Vánoce jsou svátky hojnosti a štědrosti. Mnohdy se během nich hojně a štědře plýtvá jídlem. Proto jsme pro Vás do posledního letošního čísla MaPPP napsali článek o skrytých zdrojích v potravinách, které potkáváme v supermarketech a na našich talířích v restauracích i doma. Na první pohled neviditelné zdroje jídla jsou vyhazovány každou vteřinu. Až mrazivě živě to vyčísluje počítadlo, které tiká v závěru newsletteru.

Na konci roku zhodnocujeme, čím přispělo jeho 12 měsíců k řešení plýtvání jídlem. Velmi nás přitom těší, že i v českém prostředí fungují projekty, které se snaží systematicky vzdělávat a vést širokou veřejnost k zodpovědné spotřebě jídla. Tyto nadějné a důležité projekty Vám představujeme ve 2. části newsletteru.

A abyste byli do nového roku vybaveni větší podporou na cestě ke spotřebě bez plýtvání, máme pro vás vánoční dárek. Infografiku, která vysvětluje rozdíl mezi údaji „minimální trvanlivost“ a „spotřebujte do.“ Hodí se třeba na lednici nebo do spižírny. Přejeme Vám příjemné vánoční čtení a nevyplýtvaný rok 2016!

„VI. vydání MaPPP (2015)“ soubor

„Infografika, která vysvětluje rozdíl mezi údaji „minimální trvanlivost“ a „spotřebujte do“ soubor