Pozvánka na film Budoucí sklizně a debatu

Zveme vás na promítání dokumentárního filmu Budoucí sklizně a následnou debatou. Akce se koná 31. ledna od 19:00 v Langhans - Centrum Člověka v tísni.

Místo: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

V roce 2050 bude na naší planetě žít devět miliard lidí. Odpovědí na takový růst by mělo být zdvojnásobení produkce potravin, avšak podmínky pro zemědělskou produkci budou stále obtížnější, například kvůli postupující změně klimatu. Film francouzské novinářky Marie-Monique Robin nás zavede na 4 světadíly (Afrika, Asie, Severní Amerika a Evropa) a ukáže inovativní i tradiční agroekologické postupy, pomocí nichž se s těmito podmínkami vyrovnávají místní zemědělci. Je možné nasytit svět bez intenzivního zemědělství, které je dlouhodobě neudržitelé?

Po filmu bude následovat debata v angličtině s Aurèle Destrée, odbornicí na potravinovou bezpečnost z analytického centra Glopolis, Janem Svitálkem, vedoucím informačně vzdělávací sekce Rozvojovka společnosti Člověk v tísni.

Vstup zdarma

Debata se koná v rámci projektu MDG1 Back on Track analytického centra Glopolis a kampaně Food Right Now – Postavme se hladu Informačně vzdělávací sekce Rozvojovka, Člověk v tísni. Projekt MDG1 back on track je financován ze zdrojů Evropské Unie. Kampaň Food Right Now je financován z finančních zdrojů Evropské unie.