Hodina Země 2012

Dovolujeme si upozornit na blížící se Hodinu Země 2012, která proběhne 31. března od 20.30.

S událostí je spojena kampaň Ekologického institutu Veronica, která vyzývá česká města a obce, firmy i veřejnost, aby se připojily k Hodině Země – největší celosvětové akci na ochranu klimatu. Jedná se o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budov a štítů firem či jednotlivých domácností.

Hodina Země představuje pro každého jedinečnou příležitost, jak udělat něco pozitivního pro životní prostředí. Postupně se stala inspirací pro milióny lidí z celého světa, kteří nyní podnikají kroky pro udržitelnější a bezpečnější budoucnost. Zhasněte v sobotu 31. března 2012 od 20.30 do 21.30 světlo u Vás v obci, ve firmě nebo doma.

Hodina Země není pouze o šetření energií po dobu jedné hodiny. Zkuste udělat něco navíc a dejte si dobrovolný závazek do příštího roku. O Vašem závazku se může díky mediální pozornosti věnované kampani dozvědět celá republika. Nechte se inspirovat nebo se poraďte s našimi experty.

Uspořádejte akci k Hodině Země. Ať už jste obec, firma, kavárna či skupina přátel, užijte si tmu naplno! Uspořádejte veřejnou či soukromou akci k Hodině Země. Může se jednat o koncert, posezení při svíčkách, zajímavou přednášku či promítání filmu s tématem ochrany životního prostředí či změny klimatu.

Více informací na http://www.veronica.cz/hodinazeme/.